INTEGRA LIFESCIENCES: C4608S
Quantity Available:3
PrecisionTip, 1.14 mm ID x 12.51 cm Tip Length, Curved Extended Tip Style, with Flue/O-rings, 36 kHz Frequency, Sterile, Single-Use, For Cusa Excel+ Ultrasonic Surgical Aspirator
$240.00
/Each
| Manufacturer | INTEGRA LIFESCIENCES |
|---|---|
| Tip Style | Curved Extended |
| Sterility | Sterile |
| For Use With | For Cusa Excel+ Ultrasonic Surgical Aspirator |
| Usage | Single-Use |
| Includes | Flue/O-rings |
| Tip Length | 12.51 cm |
| Tip Diameter | 1.14 mm ID |
| Frequency | 36 kHz |