ABBOTT: B1050-080
Quantity Available:0
PTA Catheter, 80 cm Length, 5 dia. x 80 mm Balloon Length, 5 Fr Sheath Size, 8 ATM Nominal Pressure, 18 ATM Rated Burst Pressure, Over-the-Wire Type, Sterile, Single-Use, Non-pyrogenic
$69.00
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Balloon Diameter | 5 mm |
| Type | Over-the-Wire |
| Sterility | Sterile |
| Length | 80 cm |
| Balloon Length | 80 mm |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Size | 5 Fr |
| Nominal Pressure | 8 ATM |
| Rated Burst Pressure | 18 ATM |