BOSTON SCIENTIFIC: 6240
Quantity Available:0
Snare, Medium, 240 cm Length, 27 mm Loop Width, Oval, 2.8 mm Minimum Working Channel Size, 2.4 mm Sheath Diameter, Single-Use, Braided Wire Design
$160.00
/Box of 40
| Manufacturer | BOSTON SCIENTIFIC |
|---|---|
| Size | Medium |
| Shape | Oval |
| Length | 240 cm |
| Usage | Single-Use |
| Minimum Working Channel Size | 2.8 mm |
| Sheath Diameter | 2.4 mm OD |
| Loop Width | 27 mm |