AMBU: 478101000
Quantity Available:24
Bronchoscope, 2.8 mm ID x 5.8 mm OD, Large, 600 mm Insertion Cord Length, 85 Filed of View, 180 Bending Capacity, 6.2 mm Distal End Diameter, 2.6 mm Minimum Instrument Channel Width, Regular, Flexible, Single-Use, Sterile
$219.00
/Each
| Manufacturer | AMBU |
|---|---|
| Type | Flexible |
| Size | Large |
| Sterility | Sterile |
| Usage | Single-Use |
| Outer Diameter | 2.8 mm |
| Minimum Working Channel Size | 2.6 mm |
| Cord Length | 600 mm Insertion |
| Distal End Diameter | 6.2 mm |
| Field Of View | 85 |
| Bending Capacity | 180 |