BOSTON SCIENTIFIC: 39171-04027
Quantity Available:0
PTA Balloon Dilatation Catheter, 4 dia. x 20 mm Balloon Length, 5 Fr Introducer Sheath, 75 cm Shaft Length, 24 ATM Rated Burst Pressure, 0.035 in. Guidewire Compatibility, Single-Use, Sterile
/Each
| Manufacturer | BOSTON SCIENTIFIC |
|---|---|
| Balloon Diameter | 4 mm |
| Sterility | Sterile |
| Shaft Length | 75 cm |
| Balloon Length | 20 mm |
| Usage | Single-Use |
| Guidewire Compatibility | 0.035 in. |
| Introducer Sheath | 5 Fr |
| Rated Burst Pressure | 24 ATM |