MEDTRONIC: 14AC75
Quantity Available:48
Cutting Burr, 14 cm Length, 7.5 dia. x 9.4 mm Head Length, Large Bore, Fluted Acorn Tip Style, Single-Use, Sterile, For AS14, AS14S, AA14, AA14S, AVS14, AVA14 Straight and Variable Attachment and Legend System
$69.00
/Each
| Manufacturer | MEDTRONIC |
|---|---|
| Head Diameter | 7.5 mm |
| Tip Style | Fluted Acorn |
| Size | Large Bore |
| Sterility | Sterile |
| Length | 14 cm |
| For Use With | For AS14, AS14S, AA14, AA14S, AVS14, AVA14 Straight and Variable Attachment and Legend System |
| Usage | Single-Use |
| Head Length | 9.4 mm |