BARD: U415034
Quantity Available:0
PTA Balloon Dilation Catheter, 3 dia. x 4 cm Balloon Length, 16 ATM Rated Burst Pressure, 150 cm Catheter Length, Latex-Free, Sterile, Single-Use
$18.72
/Each
| Manufacturer | BARD |
|---|---|
| Balloon Diameter | 3 mm |
| Sterility | Sterile |
| Balloon Length | 4 cm |
| Usage | Single-Use |
| Latex Free | Yes |
| Rated Burst Pressure | 16 ATM |
| Catheter Length | 150 cm |