ABBOTT: B2060-040
Quantity Available:0
PTA Catheter, 135 cm Length, 6 dia. x 40 mm Balloon Length, 5 Fr Sheath Size, 6 ATM Nominal Pressure, 20 ATM Rated Burst Pressure, Over-the-Wire Type, Sterile, Single-Use, Non-pyrogenic
$55.20
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Balloon Diameter | 6 mm |
| Type | Over-the-Wire |
| Sterility | Sterile |
| Length | 135 cm |
| Balloon Length | 40 mm |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Size | 5 Fr |
| Nominal Pressure | 6 ATM |
| Rated Burst Pressure | 20 ATM |