ABBOTT: B2040-100
Quantity Available:0
PTA Balloon Dilation Catheter, 4 dia. x 100 mm Balloon Length, 4 dia. x 100 mm Balloon Length, 5 Fr Sheath Compatibility, 135 cm Catheter Length, 135 cm Catheter Length, 8 ATM Nominal Pressure, 20 ATM Rated Burst Pressure, Single-Use, Sterile
$199.60
/Each
| Manufacturer | ABBOTT |
|---|---|
| Balloon Diameter | 4 mm |
| Sterility | Sterile |
| Balloon Length | 100 mm |
| Usage | Single-Use |
| Sheath Compatibility | 5 Fr |
| Rated Burst Pressure | 20 ATM |
| Catheter Length | 135 cm |