DEPUY SYNTHES: 03.118.045S
Quantity Available:3
Compression Wire, 2.8 mm Size, 200 mm Length, 45 mm Thread Length, Single-Use, Sterile, Moist Heat or Steam Sterilization, For 2.7 mm/3.5 mm Variable Angle LCP Ankle Trauma System
/Each
| Manufacturer | DEPUY SYNTHES |
|---|---|
| Thread Length | 45 mm |
| Size | 2.8 mm |
| Sterility | Sterile |
| Length | 200 mm |
| For Use With | For 2.7 mm/3.5 mm Variable Angle LCP Ankle Trauma System |
| Usage | Single-Use |
| Sterilization Method | Moist Heat or Steam |