STRYKER: 0298-097-100S3
Quantity Available:4
Blade, 30.7 mm Cut Edge, 0.79 mm Material Thickness, 1.13 mm Cut Thickness, Serrated, Metal, Latex-Free, Single-Use, Sterile, For Sarns Sternum Saw Systems
$15.00
/Each
| Manufacturer | STRYKER |
|---|---|
| Material | Metal |
| Sterility | Sterile |
| For Use With | For Sarns Sternum Saw Systems |
| Latex Free | Yes |
| Edge Form | Serrated |
| Cut Thickness | 1.13 mm |
| Material Thickness | 0.79 mm |
| Cut Edge | 30.7 mm |